kaliteli ortodonti uzmanları

Kaliteli Ortodonti Uzmanları

kaliteli ortodonti uzmanları
Kaliteli Ortodonti Uzmanları

Kaliteli Ortodonti Uzmanları , sıklıkla merak edilen ve ortodontist arayan hastaların aşina olduğu bir kavramdır. Kaliteli ortodonti uzmanları tarafından tedavi olmak hastaların önceliğidir. Bir ortodontist seçmek, hizmetlerini kendiniz için kullanmayı planlıyor olun ya da çocuklarınız için araştırma yapıyor olun, oldukça büyük bir meseledir. Diğer tüm hizmet türlerinde olduğu gibi, karşılayabileceğiniz bir fiyata mevcut en iyi tedaviyi kaliteli ortodonti uzmanları tarafından aldığınızı bilmek istersiniz. Durumunuz için hangi ortodontistin en iyi olduğunu düşünmek için her zaman kendinize zaman vermelisiniz. Pek çok ortodontist, tedaviye başlamadan önce uygun olup olmadıklarını belirlemenize olanak tanıyan ücretsiz veya düşük maliyetli konsültasyonlar sunar. Bize göre ücretsiz randevu sunmak, kaliteli ortodonti uzmanları için önemli bir detaydır. Hasta – doktor ilişkisinde maddiyatın çok ön planda gösterilmesi hoş karşılanmayacaktır.

Cerrah veya dahiliye uzmanı gibi tıp uzmanı olmaya benzer şekilde, ortodontistler diş hekimliği bölümünü bitirdikten sonra  Ortodonti programını tamamlarlar. Ortodontik  asistanlık için başvuran kişi sayısı, mevcut ikamet sayısından daha fazladır. 

Diş hekimliği fakültesinde ortodonti ile ilgili bazı talimatlar olsa da, minimum düzeydedir. Ortodonti uzmanları, uygun, güvenli diş hareketini (ortodonti) ve diş, çene ve yüz gelişiminin rehberliğini (dentofasiyal ortopedi) öğrenmek için ortodonti uzmanlık programında yoğun eğitim alır. Bu ekstra eğitim yılları, ortodontisti dişleri hareket ettirme ve çeneleri hizalama konusunda diş uzmanı yapar. Uygulamalarının tek odak noktası budur. Yoğun bir eğitim gören Ortodontistler, kaliteli ortodonti uzmanları olarak kesinlikle adlandırılabilir.

Kaliteli Ortodonti Uzmanları neye göre belirlenir ?

kaliteli ordotonti uzmanları
Kaliteli Ortodonti Uzmanları

Her hasta alacağı hizmetin kaliteli ortodonti uzmanları tarafından yapılmasını ve tamamen doğru bir şekilde yapılmasını ister. Bu çok normal bir endişe, çünkü dişlerinizi emanet ettiğiniz Ortodontistin alanında en iyi olmasını ve tecrübeli olmasını istersiniz. Kaliteli ortodonti uzmanları tarafından yapılmayan bir işlem, hasta için olumsuz sonuçlar doğurabilir. Bu sonuçlar hem maddi, hem de manevi olarak yıpratıcı olabilir. Bu yüzden hastalar ortodontist tarafından tedaviye başlamadan önce bir çok araştırma yapmaktadır. Bu araştırmaların başında ise kaliteli ortodonti uzmanları kimlerdir geliyor.

Hasta doktor arasındaki ilişki ne kadar güçlü olursa, yapılacak olan işlemden başarı şansı da o kadar yüksek oluyor. Hasta ve Ortodontist karşılıklı olarak beklentilerini ve çözüm önerilerini sunarsa bu tedavinin başarı oranını arttırır. Kaliteli ortodonti uzmanları ‘nın en çok dikkat ettiği şey tedavi sonrası hastasının sonuçtan memnun ve mutlu olmasıdır. Başarısız operasyon ise şu şekilde adlandırılabilir, eğer hasta tedavi süreci bitiminde mutsuzsa ve istediği sonucu alamadıysa başarısız işlem olarak adlandırabiliriz.

Fakat tabii ki “başarısız işlemi” biraz detaylandırmak gerekiyor. Tedaviye başlamadan önce Ortodontist tarafından her şey gerektiği gibi açıklandıysa ve sonucun ne olacağı hastaya söylendiyse, bu işleme başarısız diyemeyiz. Önemli olan hastanın durumu ve tedaviye nasıl cevap vereceğinin Ortodontist tarafından çok detaylı anlatılmasıdır. Bu şekilde asla sorun yaşanmaz ve hasta – Ortodontist arasında önemli bir güven ilişkisi başlamış olur. 

Kaliteli Ortodonti Uzmanları - Deneyim ve Eğitim

Kaliteli Ortodonti Uzmanları
Kaliteli Ortodonti Uzmanları - Ahmet Vural

Her kaliteli ortodonti uzmanları tanımlamalar farklı olabilir, değişkenlik gösteren bir çok etken vardır. Ortodontistin eğitimli bir doktor olması, her hasta için her zaman en uygun olduğu anlamına gelmez. Bir ortodontist seçmeden önce, sağlayıcının deneyimi ve eğitimi hakkında bilgi alın. Ortodontist ne kadar uzun süre tedavi sağlarsa ve ne kadar çok eğitim alırsa, hizmetinin o kadar iyi olmasını bekleyebilirsiniz. Bu, yeni kurulan ofislerden uzak durmanız gerektiği anlamına gelmez. Bununla birlikte, sizinle veya çocuğunuzla birlikte çalışacak olan doktorun deneyimini ve eğitimini bilmek her zaman en iyisidir.

Ortodontik tedaviler genellikle normal diş rutinlerinden daha zahmetli olabilir. Diş hekimi randevusu ile diş temizliği ve muayenesi için yılda iki kez ofisi ziyaret etmeniz gerekecektir. Ortodontik tedavi ile tedaviye devam etmek ve ilerlemeyi izlemek için birkaç haftada bir ofise gitmeniz gerekebilir. Bu nedenle, evinize yakın ve ziyaret edilmesi kolay bir ofise ihtiyacınız var. Pek çok ortodontist, hastaların bütün hafta çalışıyor veya okula gidiyorsa oraya gitmelerini kolaylaştırmak için akşam ve hafta sonu saatleri sunduğundan, ofis saatlerinin farkında olun.

Muayenehane

Muayenehane ortamına ve atmosferine özellikle dikkat edin. Ofis temiz görünüyor mu? Kullanılan aletler her hasta için sarılıp sterilize ediliyor mu? Randevular fazla rezerve edildiği için bekleme odası hastalarla dolu mu? Orada çalışan personeli de not etmelisiniz. Size bir numara yerine bir hasta gibi davranmaya istekli, arkadaş canlısı, yardımsever ve şefkatli personele sahip bir ofis arayın.

Çoğu ortodontist konsültasyon sunar, ancak bu her ofis için her zaman geçerli değildir. Bazı ortodontistler, çok yüksek bir ücret karşılığında konsültasyon sunarlar. Mümkünse, düşük maliyetli veya ücretsiz konsültasyonlar sunan ofisler arayın, böylece mevcut tedavinin zamanınıza ve paranıza değip değmeyeceğini belirleyebilirsiniz. Hangisini kullanacağınızı deşifre etmek için farklı ortodontistlerle görüşmek istiyorsanız, bu özellikle önemlidir. Her ofise danışmak için ağır bir ücret ödüyorsanız, doğru sağlayıcıyı bulmak aşırı pahalı hale gelecektir.

Çoğu ebeveyn için, size veya çocuğunuza her şeyi açıklamak için zaman ayıran bir ortodontistle çalıştığınızı bilmek istersiniz. Bakım veren ve yardımsever bir ortodontist, tedaviyi anlayan ve diş telleri takıldıktan sonra ne bekleyeceğini bilen bir hastaya yol açar. Bu sadece hasta için tedaviyi iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda daha bilgili bir birey olmanızı sağlar. Ebeveynler veya veliler için korkutucu veya aceleci olmayan bir ortodontiste sahip olmak çok önemlidir, böylece çocuklarınız gerçekten randevularına gitmek isteyeceklerdir.

Sunulan Tedavi Türleri

Ortodontik teknoloji inanılmaz derecede uzun bir yol kat etti ve çoğu ortodontist, tüm hastalarının ihtiyaçlarına uyacak bir dizi farklı tedavi seçeneği sunuyor. Şeffaf seramik braketler, metal braketler veya Invisalign braketler gibi spesifik bir tedavi seçeneği arıyorsanız, hasta olarak taahhütte bulunmadan önce bunu sorgulamak çok önemlidir. Ayrıca, diş tellerinden önce başka diş muayenesi yaptırmanız veya yirmi yaş dişlerinizi çıkarmanız gerekebilir, bu nedenle bu hizmetlerin sunulduğundan emin olmak istersiniz. Her ortodontik seçenek tüm hastalar için doğru olmasa da, bir seçeneğiniz olduğunu bilmek istersiniz ve size ve yaşam tarzınıza en uygun tedaviyi keşfedebilirsiniz.

Ortodontist seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri tedavi fiyatı ve maliyetidir. Ortodontik tedavi tek bir hasta için binlerce dolara mal olabilir, bu nedenle sizin veya çocuğunuz için doğru olup olmadığına karar verebilmeniz için maliyetlerden önceden haberdar olmanız gerekir. Öncelikle, halihazırda diş sağlığı sigortası taşıyorsanız, muayenehanenin sigorta alıp almadığını araştırmanız gerekir. Sigortanız yoksa, tedavinin sizin için daha ekonomik hale getirilmesi için finansman veya ödeme planları sunan bir ofis bulmanız gerekir. Hatta bazı ofisler ortodontik tedavilerde onu daha erişilebilir kılan fırsatlar ve indirimler bile sunuyor.

 

Kaliteli Ortodonti Uzmanları

Çoğu ortodontist hastasının, başkalarına nasıl hissettiklerini anlatmaya gelince tarafsız olması şaşırtıcı değildir. Bir hasta kötü bir deneyim yaşadıysa, başkalarına çevrimiçi incelemeler veya referanslar yoluyla bildirme şansı oldukça yüksektir. Ortodontisti kullanmış olabilecek diğer kişilere ulaşın ve onlara deneyimlerini sorun. Çevrimiçi incelemeleri dikkatlice okuyun ve ortodontistin web sitesindeki hasta görüşlerine bakmayı düşünün. Ortodontist ayrıca köklü şirketlerden ve kuruluşlardan hem doktora hem de işletme notları almış olabilir. Ortodontistin kazanmış olabileceği ödüllerin yanı sıra önceki hastaların resimlerinden önce ve sonra bakabilirsiniz.

Diş telleri bir dizi diş sorununu tedavi edebilir. Ortodontist seçmek önemli bir karardır ve asla aceleyle yapılmamalıdır. Sabır ve dikkatli araştırma ile, hem diş hem de mali durumunuzu karşılayan güvenilir, profesyonel hizmet sunan yerel bir ortodontist bulabileceksiniz. Kendiniz veya çocuğunuz için doğru olanı seçmeden önce birden fazla ortodontiste danışmayı düşünün.