Ahmet Vural

Ahmet Vural

Ahmet Vural , Ortodonti uzmanı olarak faaliyet göstermektedir. Hastalarına Şeffaf Plak, Lingual Ortodonti, Estetik Diş Telleri, Metal Braketler, Ortognatik Cerrahi, Fonksiyonel Çene Tedavileri ve son olarak da Yardımcı Apareyler Uygulamalar alanların da hizmet vermektedir. Ahmet Vural, üniversite eğitimini Gazi Üniversitesi Diş Fakültesi’nde bitirmiş olup, uzmanlık eğitimini ise Selçuk Üniversitesi Ortodonti Anabilim dalında yapmıştır. Ahmet Vural , bir çok eğitim ve seminere katılmıştır. Güncel tedavi yöntemleri ve mesleğinin gerektirdiği yeniliklere sürekli uyum sağlamış ve gerek yurt içi gerek yurt dışı bir çok kurs da aktif katılımcı olarak yer almıştır. Ahmet Vural ‘ın Instagram hesabına bu linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Ahmet Vural

Ahmet Vural - Tedavi Süreci

Ahmet Vural , tedavi sürecinde hastalarının sonuçtan en memnun ve tatmin edici bir şekilde ayrılması için, tedavi başlangıcı öncesinde sağlıklı bir dialog kurulmasına ve karşılıklı olarak beklentilerin tam anlamıyla anlaşılmasına çok önem vermektedir. Diş tedavileri bazen uzun bir tedavi süreci gerektirebilirken, bazense daha kısa süre içerisinde istenilen sonuç elde edilebilmektedir.

Fakat en önemlisi, Hasta – Doktor arasında ki dialogun tedavi öncesinde, sırasında ve sonrasında çok sağlıklı bir şekil de yürütülmesidir. Bu şekilde hem hasta beklentilerinin tam anlamıyla karşılandığı için mutlu hissedecek, hem de doktor sorunsuz ve başarılı bir tedavi süreci geçirmiş olacak. Ortodontik Tedavilerin başarıya ulaşmasında karşılıklı iş birliğinin önemi, tıpkı estetik uygulamalarına benzerlik göstermektedir. Hastayla karşılıklı gerçekleşecek olan sağlıklı bir görüşme sonrasın da tedaviye başlamak iki taraf içerisinde daha sonuç odaklı ve başarılı olacaktır.

Ahmet Vural - Ortodonti Uzmanı

Ahmet Vural - Ortodontist

Ahmet Vural , Ortodontik tedaviyi şu şekilde tanımlıyor; Ortodontik tedaviler düzensiz veya çarpık dişlerin düzeltilmesi için her şeyi kapsayan bir terimdir. Gerçi bu sadece düz dişlerden ibaret değil. Isırık, görünüm ve genel sağlığınızda bir fark yaratabilir. Bu, küçük çocuklarda daha kolaydır, çünkü doğal büyüme genellikle tedaviye yardımcı olacaktır, ancak yetişkinler için de mevcuttur ve modern teknikler, diş hekimlerinin daha fazla hastayı çok daha yüksek bir standartta tedavi edebileceği anlamına gelir.

Düz dişler sadece daha iyi ve daha parlak bir gülümseme anlamına gelmez, aynı zamanda bakımı çok daha kolaydır, yani faydaları ömür boyu sürer. Farklı tipte diş telleri mevcuttur ve tüm seçenekleri sizinle görüşeceğiz; çoğu çıkarılabilir, bazıları dişlere sabitlenmiştir ve bazı türleri neredeyse görünmezdir!

Düz ve sağlıklı dişler, çocuklardan yetişkinlere kadar herkes için bir gerçeklik olabilir ve her yaştan insan artık daha iyi ve daha güvenli görünmek ve hissetmek için yeni teknolojiden yararlanabilir. Hem yetişkinler hem de çocuklar için özel tedavi mevcuttur ve ödeme için esnek seçenekler sunuyoruz. Modern diş telleri, dişleri hızlı ve verimli bir şekilde düzeltebileceğimiz anlamına gelir ve bu da daha kısa sürede daha iyi gülümsemeler sağlar.

Ahmet Vural

Ahmet Vural - İlk Randevu Korkusu

Çoğu hasta için ilk diş doktoru randevusunun düşüncesi bile korkutucu ve endişe verici olabilir. Fakat eski nesil tedavi yöntemleri ve aynı şekil de acı veren yöntemler geri de kaldı diyebiliriz. Önemli olan diş ve diş eti sağlığınız için doğru ve gerektiği zaman da harekete geçmenizdir. Aynı zamanda Ortodonti Uzmanınınız ile doğru zaman da tedavi sürecine başlamış olmanızdır.

İlk konsültasyonunuz bir klinik değerlendirmeyi içerecek. Sizin için hangi olası seçeneklerin mevcut olduğuna dair bir tartışma ile birlikte bir geçici tedavi planı sunulması muhtemeldir. Tedaviye devam etmeye karar verirseniz, başka bir randevu ayarlanacaktır. Böylece daha ayrıntılı bir değerlendirme ve son bir tedavi planı için dişlerinizin modellerini, röntgenleri ve fotoğrafları içeren ön tedavi kayıtlarını alabiliyoruz. Tedavinin ve ilgili ücretlerin tam bir açıklaması ve yazılı bir tedavi planı sağlanacaktır. Böylece ihtiyacınız olan tüm bilgilere sahip olursunuz ve ileride kendinizi rahat hissedersiniz.