preloader

İstanbul Ortodontist Önerileri

  • Home
  • -
  • Ortodonti
  • -
  • İstanbul Ortodontist Önerileri
 İstanbul Ortodontist Önerileri

İstanbul Ortodontist Önerileri

İstanbul Ortodontist önerileri bir çok kişi tarafından merak edilen bir konu. Pek çok çocuk ve yetişkinin sağlıklı, düzgün hizalanmış dişlere kavuşması için diş tellerine veya diğer ortodontik tedavilere ihtiyacı vardır. Geçmişte bir ortodontist bulmak daha kolaydı; yeniden hizalamayı öneren genel diş hekimi size sadece bir sevk verecektir. Günümüzün karmaşık, gelişmiş ortodontik seçenekleri, potansiyel sağlayıcı yelpazenizi genişletir ve en iyi ortodontistleri bulmayı biraz daha karmaşık hale getirir. Görev çok zor görünse de, bir ortodontist bulmak hala basittir. İşte seçimlerinizi daraltmanıza ve ihtiyaçlarınıza en uygun ortodontisti seçmenize yardımcı olacak birkaç ipucu.

Ortodontist seçmeden önce ve randevu planlamadan önce aklınızda bulundurmanız gereken birkaç nokta aşağıda belirtilmiştir. Diş hekiminiz bölge ortodontistleriyle çalışır ve tedavilerinin sonuçlarını düzenli olarak görür, bu nedenle tavsiyeleri değerlidir. Ortodontist uzmanınızla diş telleri veya diğer sorunlar hakkında konuşabilir ve tedavi sürecini öğrenebilirsiniz. Ortodontist uzmanları ezbere ya da herkese aynı tedavi işlemini uygulamaz, herkesin tedavi süreci ve yapısı farklıdır. Ortodontist seçimi yaparken mutlaka güvenilir referanslardan yararlanmalı ve dişlerinizi ya da çenenizi emanet edeceğiniz Ortodontist uzmanından emin olmalısınız. Bu seçimi yaparken bilgi alışverişi ve referans alabileceğiniz bir çok kişi / kişiler vardır. Arkadaşlarınızdan, komşulardan, iş arkadaşlarınızdan, doktorlardan, öğretmenlerden ve ebeveyn derneklerinden de yararlı bilgiler ve dürüst incelemeler edinebilirsiniz. Bir randevu oluşturmadan önce mutlaka Ortodontist uzmanıyla ön görüşme yapmanızı tavsiye ederiz.

İstanbul Ortodontist - Dr. Ahmet Vural

Ahmet Vural

Öncelikle Ortodontist uzmanının, Diş Hekimlerle aynı işi yapmadığını ve uzmanlık alanlarının farklı olduğunu size söylememiz gerekir. Ortodontist uzmanı dişin yapısal bozuklukları ve aynı zamanda çene bozuklukları gibi alanlarla ilgilenir. İstanbul Ortodontist önerileri Dr. Ahmet Vural sayesinde tüm Ortodontik tedavi imkanlarınıza hizmet veriyor.

Dişleri hareket ettirmek ve diş telleri veya Invisalign ™ yerleştirmek söz konusu olduğunda bir Ortodontist ile Genel Diş Hekimi arasındaki fark nedir?
Ortodontist, önce sadece Ortodonti alanında uzmanlaşmak için 2 ila 3 yıl daha bir ikamet programına giren bir diş hekimidir. Bir Genel Diş Hekimi, bir hafta sonu kursu veya birkaç hafta sonu semineri aldığı için bazı ortodonti veya Invisalign ™ yapabilir. Her tür diş hekimliğini yapmak için lisanslıdırlar, ancak uzmanlıkları çoğunlukla kronlar, köprüler, dolgular, temizlik ve implantlar gibi restoratif diş hekimliğidir. Bir Ortodonti uzmanının yaptığı tek şey diş telleri olduğu için, en fazla deneyime sahipler ve bu nedenle olağanüstü ortodontik tedavi sonuçları sunmak için tüm diş hekimleri arasında en kalifiye olanlardır.

Danıştığınız Ortodontistin Erken Önleyici Tedavi konusunda deneyimi var mı?

Türk Ortodonti Derneği, Ortodontik Değerlendirme için tüm çocukların 7 yaşında Ortodonti uzmanına görülmesini önermektedir. Çocuğunuza diş hekiminiz veya çocuk doktorunuz tarafından erken yaşta bir ortodontiste görünmesi önerilmişse, yetişkin dişlerinin tamamı olmayan hastaları tedavi etmede deneyimli olduğundan emin olun. Ortodontistlerin yaklaşık% 50’si, tüm yetişkin dişler mevcut olana kadar tedaviye başlamaz. Çocuğunuzun dişleri çapraşıksa, üst çenesi dar, ağızdan şiddetli solunum, başparmak veya parmak alışkanlığı veya alt veya aşırı ısırması varsa, tüm bu sorunlar büyümeye devam ederken erken çözülmeli ve çözülebilir. Erken ortodontik tedavi konusunda tecrübeli bir Ortodontiste gittiğinizden emin olun. Bu konuda İstanbul Ortodontist önerileri ya da bulunduğunuz bölgenin ismini kullanarak arama yapabilir ve güvenilir ortodonti uzmanı bulabilirsiniz.

İstanbul Ortodontist Önerileri - Modern Tedavi İmkanları

Günümüz modern tedavi koşullarını takip eden ve hastalarına modern teknoloji imkanlarından yararlandıran bir ortodontist seçmek önceliğiniz olmalı. 
Bir ofis ne kadar modern ve güncelse, doktorun uygulamalarını sürekli olarak iyileştirmek ve modern ortodonti ön planda tutmak için zaman ve para harcama olasılığı o kadar yüksektir. Dijital röntgenlere ve kağıtsız bir ofise sahip olmak, diğer diş hekimliği ve tıp uzmanları ile daha iyi iletişim kurmanıza yardımcı olur ve hastanın bir kullanıcı adı ve parola aracılığıyla bilgilerinize hızlı ve kolay bir şekilde erişmesini sağlar.

Ayrıca önemli olan, görüştüğünüz Ortodontistin diş tellerinde en son teknolojiyi kullandığından emin olmaktır. Yeni diş telleri ve teller, tedavinin daha hızlı ilerlemesini ve genellikle geçmişe göre daha az rahatsızlık vermesini sağlar. Daha küçük metal diş telleri ve temiz, seramik diş telleri ile “demiryolu” dişlerinin günleri geride kaldı. Daha yeni stil diş telleri, daha iyi tedavi sonuçları ve Ortodontist ofisinde daha az zaman demektir.

Ortodontistlerin çoğu Invisalign ™ yaptıklarını listeleyecek, ancak çok azı aslında konsültasyon için geldiklerinde hastalara bunu sunuyor. Çoğu Ortodontist, teller ve teller konusunda eğitim almıştır ve Invisalign ™ sisteminin nasıl kullanılacağını öğrenmek için gerekli sürekli eğitim saatlerinde zaman harcamamıştır. Invisalign ™ diş hareketi sistemi, günde 22 saat takılan temiz, çıkarılabilir hizalayıcılar içerir. Her 2 haftada bir yeni bir set alırsınız ve her yeni set dişlerinizi kademeli olarak belirtilen pozisyona getirir. Ortodontistiniz bu öngörülen pozisyonu belirler. Invisalign sonuçlarınızın başarısı, günün 22 saati onları giyen işbirliğinize ve ayrıca Invisalign’ın geliştirdiği tescilli yazılımı kullanarak vakanızı değerlendirmek ve kurmak için zaman ayıran Ortodontiste bağlıdır.

Çoğu insan tüm işi Invisalign ™ ‘ın yaptığını düşünür, ancak gerçek şu ki, yazılım görüntüleme ve üretim sürecini sağlarlar. Başarılı bir sonucu gerçekten belirleyen şey nitelikli, sertifikalı ve deneyimli bir Ortodontisttir.

Ortodontist Önerileri - Fiyatlar

İstanbul Ortodontist Önerileri
İstanbul Ortodontist Önerileri

Ortodontist uygun fiyatlı ödeme planları sunuyor mu?

Çoğu ofis, bir şirket içi programın yanı sıra üçüncü taraf finansmanı da dahil olmak üzere çeşitli finansman seçenekleri sunacaktır. Ortodonti, günümüzde muhtemelen diş hekimliğinde en iyi pazarlık. Çoğu Ortodontist, sizin için uygun olan ödemeleri almak için aylık bütçeniz dahilinde çalışacaktır. Ortodonti, sizin ve çocuğunuzun geleceğine yapılan bir yatırımdır. Çalışmalar, hem iş hem de finansal açıdan (daha iyi iş fırsatları) ve gerçekten harika bir gülümsemeyle gelen artan özgüven ve güvenin faydalarını defalarca göstermiştir.

Tedavinizi tamamladıktan ve muhteşem yeni gülüşünüzü aldıktan sonra, çoğunlukla geceleri taktığınız koruyucular dişlerinizi ömür boyu düz tutacaktır. Diş telleri gibi ömür boyu süren çok fazla hizmet veya ürün yoktur. Ancak, tutucularını takarak kooperatif olmayan hastalar biraz diş hareketleri yaşayacaktır. Bu yüzden daima hizmetlilerinizi takmayı unutmayın. Yeni gülüşünüzdeki sigorta poliçenizdir.

İstanbul Ortodontist Önerileri - 10 Önemli Madde

istanbul en iyi ortodontist kimdir

1. İhtiyaçlarınızı düşünün. Birçok diş hekimi ortodontik prosedürler sunsa da, bu mutlaka ortodonti uzmanlarının gerektirdiği ileri eğitim ve ek eğitimi aldıkları anlamına gelmez. Bir diş hekimi diş telleri veya başka tür ortodontik teknikler önerebilir, ancak bir ortodontist başarılı sonuçların şansını artırmak için ek eğitim ve becerilere sahiptir.

2. Araştırma anahtardır. Bir ortodontisti ilk aradığınızda, uzman olarak tanınan ve Türk Ortodonti Derneği tarafından doğrulaması gerçekleşmiş Ortodontistler ile çalışın.

3. Dikkatli olun. Bazı diş hekimleri ve ortodontistler, gerçekten olmadıklarında, belirli alanlarda uzman olduklarını iddia edebilirler. Dikkatli olmak ve soru sormaktan ve kimlik bilgilerini incelemekten asla korkmamak önemlidir.

4. Eğitimlerini gözden geçirin. Ortodontistin lisans ve diş hekimliği okulu eğitimini nerede tamamladığını görün. Ayrıca, sürekli eğitim ve ileri eğitim kurslarına devam edip etmediklerini öğrenin.

5. Kimlik bilgilerini inceleyin. Türk Ortodonti Derneği tarafından kurul onaylı bir ortodontist seçmenizi öneririz.

6. Web sitelerine bakın. Kendini hastalarına kaliteli bakım sağlamaya adamış bir ortodontist, gezinmesi kolay ve yararlı bilgiler sunan şık, kapsamlı bir web sitesine sahip olmalıdır.

7. Yer, konum, konum. Ortodontik tedaviler genellikle uzun vadeli bir taahhüt olabilir, bu nedenle potansiyel ortodontistinize yakın gelecekte mevcut ofislerinde kalmayı planlayıp planlamadıklarını sorun.

8. Yönlendirmeye ihtiyacınız yoktur. Dr. Ahmet Vural ortodontistimizi ilk kez ziyaret eden hastaların çoğu, onu mükemmel itibarına dayanarak buldu. Hastaların ofisimizdeki ortodontik tedavi için başka bir muayenehaneden sevk edilmesine gerek yoktur.

9. Bir görüşme ayarlayın. Seçeneklerinizi daralttıktan sonra potansiyel ortodontistinizle görüşün. Onları tanıyın ve yeteneklerine güvenip güvenmediğinizi ve bakımlarında rahat olup olmadığınızı görün.

10. Doğru soruları sorun. Sundukları prosedürlerin kapsamı nedir? Kaç yıllık deneyimleri var? Prosedürünüzden sonra sizi eve götürecek birine ihtiyacınız olacak mı? Belirli tedavilerin riskleri ve faydaları nelerdir? Muayenehane hangi sigortaları kabul ediyor? Nihayetinde ne bekleyebilirim? Sahip olabileceğiniz her türlü soruyu sormaktan asla çekinmeyin ve endişelerinizin ele alınmasını sağlayın.

Günümüzde Diş Telleri

İstanbul ortodontist önerisi
İstanbul Diş teli ve Ortodontist önerisi

METAL BRAKETLER: Bunlar çoğu hastanın taktığı geleneksel olanlardır. Onları genellikle teli yerinde tutan parlak renkli bağlarla görürsünüz. Genellikle bunlar 12 yaşın altındaki çocuklar arasında popülerdir.

Ayrıca bağı olmayan ve “kendi kendine bağlama” adı verilen metal braketler de vardır. Bu, telin gerçek desteklerin üzerindeki küçük bir kapıyla yerinde tutulduğu anlamına gelir. Kapı kapanır ve teli yerinde tutar. Ortodontistiniz teli çıkarmak ve yenisini takmak için kapıyı açacaktır. Damon, SPEED, In-Ovation ve Empower gibi bu tür braketler için birkaç “marka” adı vardır. Hepsi aynı şekilde çalışır ve genellikle tedavinizi 3 ila 6 ay hızlandırır.

TEMİZ BİLEKLER: Bunlar genellikle seramikten yapılır ve “kendi kendine bağlanabilir” olabilir veya parlak renkli yerine genellikle net olan bağlar gerektirir. Hastalar daha az fark edilir bir görünüm istediklerinde bu tip diş tellerini tercih ederler. Metal braketlerle aynı şekilde çalışırlar ve danıştığınız ofise bağlı olarak biraz daha fazla paraya mal olabilirler.

DİŞLERİN ARKASINDAKİ BİLEKLİKLER: Bunlar aynı zamanda lingual braces olarak da adlandırılır (Incognito bir markadır). Birçok film yıldızı bunları alır çünkü dişlerinde diş teli gösteremezler. Oldukça pahalı olabilirler (neredeyse metal ve şeffaf tellerin iki katı) ve dilinize rahatsızlık verebilirler. Çok az Ortodontist, maliyeti ve daha fazla zaman alabilmesi nedeniyle bu tip diş tellerini sunmaktadır.

INVISALIGN ™: Bunlar, günde 22 saat takılan şeffaf, çıkarılabilir destekler veya hizalayıcılardır. Çıkarılmalarının tek nedeni yemek yemek ve dişlerinizi fırçalamaktır. Çıkarılabilir olma avantajına sahiptirler, bu nedenle dişlerinizi temizlemek ve istediğinizi yemek kolaydır. Ayrıca çok rahattırlar ve Invisalign ™ hizalayıcılar ile neredeyse hiç ağrı olmaz. Tek dezavantajı, gerekli sayıda saat takmazsanız, Ortodontistinizin size reçete ettiği bilgisayar görüntüsünde gördüğünüz sonuçları alamayacaksınız. Diğer bir avantaj ise şu anda diş telleriyle aynı fiyatta olmaları, bu yüzden çok uygun olmaları.