Dr. Ahmet Vural – Ortodonti Uzmanı

İstanbul Ortodontist Tavsiyesi

İstanbul Ortodontist Tavsiyesi

İstanbul Ortodontist Tavsiyesi

İstanbul Ortodontist tavsiyesi hastalar tarafından oldukça araştırılan ve merak edilen bir konu. Ortodontist tarafından tedavi olmak isteyen hastalar, dişlerini veya dişetlerini emanet edebileceği güvenilir ve işinde uzman bir Ortodontist tavsiyesi arıyor. Bu durum ve arayış oldukça normal bir durum, herkes en iyi tedaviyi olmak ister ve araştırma yapar. Aslında Ortodontist tavsiyesi genellikle daha önce tedavi olmuş hastaların referans teşkil etmesiyle gerçekleşir, fakat bazı durumlarda internet ve sosyal medya öne çıkar. İstanbul Ortodontist tavsiyesi de bu yüzden araştırılan ve merak edilen bir konu. Öncelikle Ortodontist uzmanlarının tecrübesi ve aynı zamanda mesleki bilgileri, kendini geliştirmesi hasta açısından çok önemlidir. Bir çok Ortodonti uzmanı hastalarına daha iyi hizmet verebilmek için kendisini sürekli seminer ve kurslarla geliştirir. Modern ve sonuç odaklı tedavi yöntemleri araştırarak kendini her zaman bir üste taşımaya çalışır. Bu da hastalar açısından çok faydalı bir durumdur, çünkü teknoloji ve tedavi yöntemleri sürekli gelişiyor buna uyum sağlanmak zorunda.

İstanbul Ortodontist tavsiyesi ya da Ortodontist tavsiyesi araştıran hastalarımıza naçizane olarak bir kaç önerimiz olacak. Öncelikle gerçekten bir ortodontist tavsiyesi mi ihtiyacınız yoksa diş hekimine mi ihtiyacınız var bunu tespit etmeniz ve ona göre hareket etmeniz gerekiyor. Bazı hastalarımıza aslında bir ortodontist tavsiyesi gerekmeyip aksine direkt olarak diş hekimi gerekiyor olabilir. Aynı şekilde diş hekimi tavsiyesine ihtiyacı olan bir hastanın ortodontist tavsiyesi gerektiği anlaşılabiliyor. İlk yapmanız gereken sorununuzun tam olarak ne olduğu hakkında fikir yürütmeniz ve ihtiyacınız olan branşı seçmeniz olmalıdır. Daha sonra alanında uzmanlaşmış Ortodontist uzmanlarından veya ortodontist uzmanına ihtiyacınız yoksa diş hekiminden randevu oluşturmanız(tercihen ücretsiz ön randevusu olan) hekimden destek almalısınız. Bu şekilde ortodontist ihtiyacınızı güvenilir bir şekilde halletmiş olur ve tedaviye başlayabilirsiniz. Peki İstanbul Ortodontist tavsiyesi konusunda dikkat etmeniz gereken diğer şeyler nedir, açıklayalım.

Ortodontist Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Madde

İstanbul Ortodontist Tavsiyesi

Ortodontist uzmanınızı seçerken dikkat edilmesi gereken bazı önemli detaylar bulunmaktadır. Ortodonti uzmanlığı , Diş Hekimliğinin önemli bir branşıdır ve hastalarına yaşadığı diş ve çene problemlerinde yardımcı olur. Ortodontist tavsiyesi isteyen hastalarımız da kendilerini güvence altına almak ve rahat hissetmek için güvenilir ortodontist tavsiyesi araştırırlar. Bunun nedeni Ortodonti tedavi yöntemlerinden faydalanmak isteyen hastalarımızın sorunsuzca ve ikinci bir operasyona gerek kalmadan tedavi olma istekleridir. Bu istek de gayet doğal bir istektir, kimse aynı şey için ikinci bir ortodonti uzmanı arayışına girmek istemez ve ilk seferde tedavisini düzgün bir şekilde olmak ister. Ortodontist tavsiyesi için güvenilir ve işinin ehli bir Ortodonti Uzmanı bulmak çok önemlidir. 

Gelişen teknolojiye uyum sağlamış ve modern tedavi yöntemleri hakkında bilgi sahibi olan bir Ortodonti uzmanı size en iyi tedaviyi sunacaktır.  Bu sebeple araştırmalarınızı yaparken seçmiş olduğunuz Ortodonti Uzmanının tecrübesi ve geçmiş hastalarla olan ilişkisine ve başarılı işlemlerini iyi araştırmalısınız. Ortodonti uzmanına daha önce tedavi olmuş bir hastayı referans almanız da sizin yararınıza olacaktır. Çünkü sosyal medyada her şey maalesef ki gözüktüğü gibi olmayabiliyor, fotoğrafları referans elbette alabilirsiniz fakat birinci ağızdan Ortodontist uzmanınız hakkında sözler duymanın ek bir faydası olabilir. Şimdi dilerseniz dikkat etmeniz gereken maddeleri sıralayalım.

Ortodontist Tavsiyesi - Dikkat Edilmesi Gereken Maddeler

Ortodontik tedavi yönteminin süreci tedaviye göre değişir, ancak tedavinin sonuçları ömür boyu sürer. Dişlerinizi kimin düzelttiği gerçekten önemli. 

1. Lisanslı ortodontist
– Daha fazla para kazanmak amacıyla, bazı diş hekimleri hizmetlerini ortodontik prosedürleri içerecek şekilde genişletmiş ve özellikle Invisalign tedavileri sunmuştur. Ancak ortodonti, iki yıllık ek eğitim gerektiren özel bir diş hekimliği dalıdır. En iyi sonuçlar için, ne yaptığını bilen ve çeşitli tedavi yöntemlerinde deneyimi olan birini seçmek en iyisidir.

2. Çeşitli, gelişmiş tedavi seçenekleri
-Bugünlerde ısırıkları düzeltmenin birçok farklı yolu vardır ve tüm tedavi seçenekleri estetik, süre ve fiyat açısından farklılık göstermektedir. Başkası için en iyi olan şey sizin için en iyisi olmayabilir. Dahası, her zaman yeni gelişmeler oluyor. En son teknolojiye hakim bir ortodontist bulun.

3. Ofis tasarımı
-Çoğu ortodontistin bugünlerde uygulamaları için bir web sitesi var ve kliniklerinin ne kadar profesyonel göründüğünü görmek için çevrimiçi olmalısınız. Web sitesinde ofis resimleri olmasa bile, ofis atmosferi ilk ziyaretiniz sırasında göz önünde bulundurmanız gereken bir şeydir. Rahat olmalı ve güven uyandırmalıdır. Bir kitabı kapağına göre değerlendirmek yüzeysel görünebilir, ancak ofisin görünümü, ortodontistin gülüşünüzün görünümünü ne kadar önemseyeceğinin göstergesidir.

4. Ücretler
– Ortodontik prosedürler söz konusu olduğunda maliyetler her zaman bir endişe kaynağıdır. Gizli maliyetler ve ücretlere şaşırmamanızı sağlamak için, tedavi hakkında aklınıza gelen soruları sormanız gerekir. Düşündüğünüz ortodontistin tüm masrafları ve olası ek masrafları doğru bir şekilde açıkladığından emin olun. Herhangi bir ödeme planları olup olmadığını veya ödeme programlarına katılıp katılmadıklarını sorun.

5. Güvenilirlik
– Sağlığınızı emanet etmeyi düşündüğünüz herhangi bir ortodontistin itibarını araştırın. Ortodontistin adı memnun bir hasta tarafından size söylendiyse, bu iyi bir başlangıçtır. Ayrıca çevrimiçi incelemeleri kontrol edin ve hastaların ortak gözlemlerini not edin. Uygulamanın iyi ve kötü yanları nelerdir? Müşteri hizmetleri nasıldır? Çoğu ortodontistin sunduğu ilk ücretsiz randevudan yararlandığınızdan emin olun ve ziyaretiniz sırasında kendi ilgi alanlarınızı aklınızda bulundurun. Muayenehaneyi gülümseyerek bırakırsan bu iyi bir işaret.

İstanbul Ortodontist Tavsiyesi - Diğer Önemli Bilgiler

İstanbul Ortodontist Tavsiyesi - Ortodontist tavsiyesi

Ortodontist hizmetleri, bir bireyin refahı için çok önemlidir çünkü dişlerinizin doğru şekilde düzenlenmesini ve böylece maksimum çiğneme ve yiyecek ısırmasını sağlar. Aynı zamanda bir kişinin benlik saygısını da artırır çünkü görünüşünüzü iyileştirir. Bu nedenle, bir bireyin kontroller ve dişlerin yanlış hizalanması durumunda olası tedavi için en az altı ayda bir ortodontiste gitmesi önemlidir. Bu hizmete olan yüksek taleple, birçok  diş hekimi bu hizmetleri sunmaktadır. Bu nedenle, bir ortodontisti seçerken doğru seçimi yapmak zordur çünkü hepsi müşterilerine profesyonel  hizmet sunmamaktadır. Size mükemmel diş hizmetleri sunacak en iyi ortodontisti seçme konusunda doğru bilgiye sahipseniz, kolay bir karar olabilir. Bu nedenle makale, bir ortodontist seçerken dikkatlice göz önünde bulundurmanız gereken bazı temel faktörleri açıklamaktadır.

Ortodontist seçerken dikkatlice incelemeniz gereken ilk faktör deneyim seviyesidir. Uzman, sektörde ne kadar süredir çeşitli müşterilere hizmet veriyor? Deneyim seviyesine göre bir seçim yaparken, en az beş yıldır hizmet sektöründe bulunan profesyonel bir ortodontisti seçmeniz önerilir. Ortodontistin deneyim düzeyi, alacağınız hizmetin kalitesini belirleyecektir. Bunun nedeni, deneyimli profesyonellerin genellikle farklı diş hastalıklarıyla başa çıkmak için uzmanlık ve becerilere sahip olmasıdır. Ayrıca, yüksek kaliteli ortodontist hizmetleri almanızı sağlamak için modern araçlar ve ekipmanlar kullanırlar. Bu nedenle, bir ortodontisti işe alırken, engin deneyim seviyesine sahip bir uzmanla görüşmeniz gerekir.

Bir ortodontist seçerken göz önünde bulundurmanız gereken ikinci faktör itibarınızdır. Ortodontist hizmet sektöründe sağlam bir üne sahip bir uzman tutmanız gerekir. Uzmanın itibarını incelerken, önceki müşterilerin çevrimiçi incelemelerine bakmanız gerekir. Müşteri geri bildirimleri ve incelemeleri, müşterilerin sağlanan hizmetten memnun olup olmadıklarını belirledikleri için iş dünyasında çok önemlidir. Bu nedenle, bir ortodontistin itibarına erişirken, olumlu müşteri yorumları, uzmanın yüksek kaliteli hizmet sunduğunu gösterecektir. Geçmiş müşterilerinden çok fazla olumsuz yorum ve inceleme almış bir ortodontist bulursanız, yüksek kaliteli hizmet sunacak yetkin, güvenilir ve yetenekli bir ortodontist için araştırmaya geçmeniz gerekir.

İstanbul Ortodontist Tavsiyesi - En Önemli Diğer Maddeler

Ortodontist seçmek zor bir iştir. Diş hekiminizden veya arkadaşınızdan bir tavsiye aldığınızda, bir toplantıya kaydolmadan önce aklınızda bulundurmanız gereken bazı şeyler olması önemlidir. Düzleştirmenin tamamlanması uzun zaman alacağından, doğru olanı seçtiğinizden emin olmanız gerekir. Bu yazıda ortodonti seçerken dikkat etmeniz gereken birkaç şey okuyacaksınız.

1. Doktorun Nitelikleri
Tedavi artık doktorun rolü konusunda çok sayıda teknik beceriye ihtiyaç duymaktadır. Doktorun tedavi vermedeki deneyimi ve niteliklerinin biyografik bir raporunu görmeyi talep edin. Doktor ortodonti alanında profesyonel mi? Her ortodontist başlangıçta bir diş hekimidir ve Ortodonti adı verilen özel bir diş hekimliğinde uzman olmak için çalışmalarını sürdürmektedir. Bir ortodonti uzmanı için eğitim, diş hekimliği fakültesini bitirdikten sonra Ortodonti alanında uzmanlık yapması demektir. Ortodonti Uzmanı , Diş Hekimliği fakültesinin hemen ardından uzmanlık sınavına girer ve bu sınavda başarılı olursa Ortodonti Uzmanı olabilmek için gerekli eğitimi ve tecrübeyi kazanır. Daha sonra Ortodonti Uzmanı olarak hastalarına tedaviler sunmaya ve hizmet vermeye başlar.

2. Personelin Nitelikleri
Ofis personelinin yetenekleri, tüm tedavi sürecinizin önemli bir parçasıdır. Tedavi eden doktorunuzun ve diğer ofis personelinin ortodontik hastaların tedavisinde uzman ve kalifiye olduğundan emin olmalısınız. Ortodonti asistanlarının Kayıtlı Diş Asistanları / Kayıtlı Diş Hijyenisti olup olmadıklarını sorabilirsiniz. Personel hakkındaki biyografik verileri görüntülemeyi ve uzman profesyonellerden oluşan bir ekiple çalıştığınızdan emin olmayı talep edin.

3. Teknoloji ve Teknikler
Yeni yıllarda ortodontik tedavide kayda değer gelişmeler olmuştur. Bir ofis ziyareti talebinde bulunun ve en iyi sonuçları elde etmek için hangi teknolojinin kullanıldığına dair tam ayrıntı talep edin.

 

Şu Soruları Sorun

Şu soruları sorun:

Ölçüleri alan dişlerin yerini alan kalıplar oluşturmak için bir iTero Tarama sisteminiz var mı?

Dijital fotoğrafçılık, dijital röntgen ve 3 boyutlu röntgenler kimlik ve pratik için kullanılıyor mu?

Tam saflaştırma prosedürleri kullanılıyor ve kontrol ediliyor mu?

Ofis sistemi ortodontik tedaviyi artırmak için SureSmile ve Acceledent gibi hangi teknolojiyi kullanıyor?

Sistem, braketlerin ilk kurulumunda daha fazla konfor için şeffaf braketler, Invisalign, kendinden bağlanan braketler ve dolaylı yapıştırma sunuyor mu?

4. Ortodontistin Diş Çekme Teorisi
Ortodontistin dişlerinizi doğru bir şekilde birbirine oturtmak için dişlerin çıkarılması konusundaki teorisi nedir ? Tarihte ortodontik tedavide dişlerin çekilmesi de geneldir. Artık doğal dişlerinizin çıkarılması daha az tanıdık geliyor. Şu anda, ortodontistler gülüşünüzün onurunu korumak için teknikler kullanıyor ve son seçenek olarak çekimden yararlanıyor. Ortodonti sadece dişlerinizi düzeltmekle kalmaz, aynı zamanda dişlerinizi nasıl birbirine uyduracağını, çene işlevini ve yüz hatlarını ve özelliklerini de bilirler.

5. Ekip Çalışması, Hizmet ve Yönetim
Ortodontik tedavide kesin sonuç için hasta, bakıcı ve ortodonti ekibi arasında bir bağlantı olması gerekir.

Dikkat etmeniz gereken hususlar ise aşağıda ki şekilde sıralanmıştır;

Bakım zinciri
Personel durumu
Kolay ödeme planları
İhtiyaçlarınız için sağlıklı dialog ve yeterlilik
İsteklerinize ve önemsediğiniz şeylere ne derece önem verildiği.

Exit mobile version